Wszystko zaczyna się w głowie

Kopniak motywacji, prywatny pamiętnik, dawka inspiracji i dobrego humoru, uczucie wyjątkowości, jakby wszystkie słowa były kierowane właśnie do Ciebie. W taki, uproszczony sposób mogę opisać mój świeży, książkowy podbój. Książka Karoliny Cwaliny “wszystko zaczyna się w głowie” jest inna, bezpośrednia, sprawia wrażenie, jakbym  rozmawiała z nią w cztery oczy.

Jakiś czas temu zaczęłam interesować się  rozwoje osobistym. Chce być lepszą wersją siebie każdego dnia, zmieniać swoje złe nawyki, mieć kontrole nad sobą i nad swoim życiem. Nie będę kłamać – do książki przyciągnęła mnie okładka, jest chyba najpiękniejsza ze wszystkich książek, na które się w życiu skusiłam. Dostałam spis wszystkich lektur, jakie muszę przyswoić w zakresie rozwoju osobistego i na początku zabrałam się właśnie za nią. Powiedzenie, że nie należy oceniać książki po okładce, w tym przypadku się nie sprawdziło, bo książka mnie całkowicie zauroczyła. Książka jest jak pamiętnik, autorka przygotowała w niej wiele ćwiczeń, na które mamy obowiązek całkowicie szczerze wykonać. W środku znajdują się moje najskrytsze marzenia i pragnienia, czuję, że ta książka jest moja i miałam udział w jej tworzeniu. Sprawiło to, że bardziej mnie wciągnęła, poczułam się doceniona. Oprócz tego autorka pisze w sposób, jakby zwracała się bezpośrednio do mnie, nie do wszystkich czytelników. Podeszła do tego bardzo indywidualnie, przez co każdy czytelnik może poczuć się w pełni wyjątkowo. Jest napisana językiem potocznym, tak jakbyście pisali ze znajomym. To pozwoliło mi odczuć, że nie jest wyżej, mimo że osiągnęła już bardzo dużo, to znajduję się na poziomie każdego, przeciętnego człowieka. Karolina wzbudziła we mnie zaufanie, poczucie bezpieczeństwa i pozytywne nastawienie. Jeśli nawet nie interesujecie się rozwojem osobistym, to powinniście sięgnąć po tę książkę, nawet tylko po to, by się uśmiechnąć. Nic nie daje tyle pozytywnej energii co pozytywni ludzie, a Karolina z pewnością taka jest. Macie problem z organizacją czasu lub z ustalaniem celów? To idealna instrukcja dla każdego, nawet dla kompletnego amatora w tym temacie. Ta lektura jest zdecydowanie dla każdego. Jeśli jednak nie jesteście jeszcze gotowi, to pamiętajcie, “każdy ma swój czas, aby zacząć”.

 

udostępnij

Komentarzy: 11

 1. 28 lutego 2018 / 13:41

  Chyba naprawdę potrzebuje takiego kopniaka, osobiście zaczęłam czytać książkę Nicholasa Sparksa ale wiadomo jak to nasz kochany Sparksiu uwielbia pisać dramaty. Myślę, że polecona przez Ciebie książka będzie kolejną na mojej liście 😉
  Pozdrawiam cieplutko. https://ingenuity-charm.blogspot.com

 2. Migliorevita
  1 marca 2018 / 12:22

  Słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat tej książki. 🙂 Sama sobą zachęca poprzez przyjemną dla oka okładkę 🙂 Ciekawy post !

 3. 2 marca 2018 / 10:07

  Muszę ją w końcu zakupić, dużo słyszałam dobrych opinii o nich, oraz wydaje się też być interesująca. 🙂 instagram

 4. 3 marca 2018 / 11:23

  Nie słyszałam wcześniej o książką, choć wydaje się znajoma. Dużo stawiam na rozwój osobisty, lepszą wersję siebie 🙂

 5. 3 marca 2018 / 21:51

  Cytat z ostatniego zdjęcia bardzo inspirujący!

 6. 4 marca 2018 / 21:29

  Stanowczo muszę ją kupić! Może pomoże mi z moją organizacją czasu 😀

 7. 14 marca 2018 / 15:08

  Przyjrzę się jej bliżej w księgarni. Pozdrawiam 🙂

 8. 9 kwietnia 2018 / 18:27

  It is really a great and useful piece of information. I’m satisfied that you simply shared this useful info with us. Please stay us informed like this. Thanks for sharing.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *