Co warto zrobić przed powrotem do szkoły…. | BACK TO SCHOOL

Patrząc w kalendarz, uświadomiłam sobie, że jest już naprawdę późno! Zaczął nam się sierpień, wiec jest to ostatni miesiąc wakacji dla uczniów (nie żebym Was chciała dołować). Postanowiłam, wiec zrobić krótką listę najważniejszych, według mnie, rzeczy, które powinniście zrobić przed wrześniem. 

ZAKUPY

Kto ich nie kocha? Teraz po ukończeniu szkoły, będzie mi szczerze najbardziej brakować zakupów. Była to zawsze moja ulubiona czynność powrotu do nauki! Zeszyty, długopisy, karteczki – uwielbiam kupować takie rzeczy. Może bliżej września przygotuję dla Was DIY jakiś fajnych okładek? Co wy na to? To całkowicie jest mój żywioł! Dobrym pomysłem dla organizacji nauki jest też przenośny organizer. Ja akurat użyłam zwykłego małego pudełeczka. Nie wiem jak Wy, ale ja prawie nigdy nie uczyłam się przy biurku. Zwiedzałam przeróżne miejsca w domu, bo nie mogłam usiedzieć w miejscu! Dlatego, jeśli macie tak samo to jak najbardziej polecam zebrać wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy w jedno pudełeczko, z którym będziecie mogli poruszać się wszędzie! U mnie niezbędny będzie oczywiście kalendarz, przyda się też na pewno piórnik z niezbędnymi przyborami oraz dla urozmaicenia jakaś przyjemna świeczka! Mając wszystko pod ręką, nie będziecie musieli się rozpraszać podczas pracy. 

ZORGANIZUJ SIĘ

To najważniejsze! Dobrze wiecie, że mam hopla na punkcie organizacji. W roku szkolnym czasu jest mniej, co nie oznacza jednak, że musicie rezygnować ze swoich pasji, przyjaciół i czasu dla siebie. W roku szkolnym organizacja to klucz do tego, żeby ten rok szkolny przeżyć w 100%! Bez tego zginiecie w książkach, mówię Wam. Okaże się, że na nauce spędzacie całe swoje popołudnie, bo jednocześnie musicie przejrzeć Facebooka i instagrama dziesięć tysięcy razy. Organizując swój czas, łatwo zobaczycie, jak dużo czasu ucieka Wam przez palce i na pewno znajdziecie czas na to, co kochacie! Jeśli chcecie zacząć przygodę z planowaniem, ale nie wiecie od czego zacząć, to zapraszam do mojego posta o organizacji (klik), a następnie do wpisu o organizacji dla zaawansowanych (klik).

ZAINSPIRUJ SIĘ

Każdy nowy etap w życiu, coś, co się zaczyna, bardzo mnie inspiruje, czuję wtedy ekscytacje. Nie ważne czy to nowy rok szkolny, nowy rok kalendarzowy, wakacje, ferie, wyjazd czy cokolwiek. Gdy zaczyna się coś nowego to mam mnóstwo pomysłów i głowę gotową do działania. Jeśli też tak macie, to warto się trochę wspomóc i zrobić sobie tablice inspiracji. Wszystko, co chcecie zrobić, co Wam się podoba, jakieś nowe zadania. Możecie wstawić tam wszystko, najważniejsze, żeby to było WASZE. 

ŚWIAT SIĘ NIE KOŃCZY!

To chyba najważniejsza rzecz, która też łączy się po części z organizacją czasu. Pamiętaj, że twoje życie się nie kończy, kiedy wracasz do szkoły. Nie musisz czekać do świąt/ferii/kolejnych wakacji/wycieczki. Wspaniałe chwile możesz przezywać tu i teraz, nie potrzebujesz do tego wolnego od szkoły. Po co marnować czas na czekanie, kiedy możesz go wykorzystać na chwytanie nowych chwil i wspomnień? Zrób sobie tablice zdjęć z wakacji, będzie Ci przypominać o najpiękniejszych chwilach z tego okresu, jak i również o tym, że nadal może być ich pełno w roku szkolnym. 

Co myślicie o mojej liście „do zrobienia przed wrześniem”? Co według Was jest tutaj najważniejsze? Dajcie znać w komentarzu! 

udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *